! Aukční Pavel Šimon - Noční chrám, lept !

Cena: 250

Nádherný lept od významného grafika Pavla Šimona - "Noční chrám", signovaný tužkou.
Celkový rozměr 21x16cm, grafika 13x9cm, adjustováno, rámováno, kryto sklem.
Pavel Šimon ( 16. 6. 1920, Praha - 26. 6. 1958 Praha )
Malíř, grafik, ilustrátor.
Studoval na Akademii výtvarných umění v Praze u prof. V. Pukla, F. T. Šimona a A. Pelce.
Věnoval se zpočátku zejména malbě, později se soustředil výhradně na grafiku, ilustraci a plakátovou tvorbu. Ve volné grafice zobrazil lidskou práci, krajinu, architekturu, alegorie. Člen SČUG Hollar.
Syn grafika a malíře F. T. Šimona.
Svými díly je Pavel Šimon zastoupen v Národní Galerii v Praze a v mnoha jiných galeriích a sbírkách.
Slovník Chagall str.154.
Cena 250kč+poštovné s dobírkou 110kč, při platbě předem poštovné 90kč.

Místo prodeje: JáchymovZměněno: před 3 týdny
Na Seznamu od roku 2016
! Aukční Pavel Šimon - Noční chrám, lept !250

  • + 33