Malba galerijních kvalit i rozměrů, "Samota v zimě", olej na kartonu o celkovém rozměru 74x63cm, signováno, rámováno v luxusním rámu.
František Toman (1886 Prostějov-1942 Praha), malíř na Žižkově.
Působil jako krajinář, jeho tvorba je ovlivněna českou, krajinářskou školou Julia Mařáka s jehož žáky je také často srovnáván. Vystavoval v Prostějově, Českých Budějovicích i v Praze.
Tomanův slovník str.596.
Malíř dražen v prestižních aukčních síních. Osobní předání v Galerii Ostrov obrazů v Jáchymově, po domluvě možné Karlovy Vary.
Cena 2290kč +poštovné s dobírkou 250kč, při platbě předem poštovné 200kč, nebo 150kč dle přepravce.