! Aukční Milan Janáček - Kytičky, suchá jehla !

Cena: 290

Galerijní suchá jehla od významného grafika Milana Janáčka " Kytičky ", signován tužkou.
Celkový rozměr 30x22cm, grafika 18x12cm, adjustováno, rámováno, kryto sklem.
Milan Janáček (6.4. 1938, Blatná-14.8.2022, Liberec)
Významný český malíř, grafik a ilustrátor.
V letech 1953-1957 studoval na Vyšší škole uměleckého průmyslu v Praze u prof.Zdeňka Juny a Karla Mullera.
Po skončení školy působil několik let jako učitel výtvarné výchovy ve Varnsdorfu, kde spolu s dalšími výtvarníky založil skupinu Kontrast.
V letech 1965-1985 zastával funkci výtvarně-technického redaktora Severočeského nakladatelství v Liberci.
V roce 1966 získal ocenění za nejkrásnější knihu roku.
Výtvarná díla byla představena veřejnosti v mnoha galeriích napříč Českem, ale také v zahraniční (Paříž, Londýn, Lucemburk).
Slovník Chagall str.125.
Cena 290kč+přepravné s dobírkou 120kč, při platbě předem poštovné 80kč.

Místo prodeje: JáchymovZměněno: před 3 týdny
Na Seznamu od roku 2016
! Aukční Milan Janáček - Kytičky, suchá jehla !290

  • + 31