! Aukční Oldřich Kerhart - Odpočinek, litografie !

Cena: 890

Nádherná litografie od významného grafika Oldřicha Kerharta " Odpočinek na seně ", signovaná v kameni.
Celkový rozměr 54x44cm, grafika 40x30cm, pasparta, rámováno, kryto sklem.
Oldřich Kerhart ( 1895 Poděbrady - 1947 Praha )
Významný český malíř, grafik, ilustrátor a typograf.
V letech 1914-18 byl žákem AVU v Praze u prof.Preislera. Cestoval po Itálii a Sicílii, byl v Paříži, na Korsice a v Jugoslávii. Od roku 1920 se zůčastnil výstav V.O.U:B. v jehož časopise Život byly reprodukovány jeho obrazy. Sebe sama našel ve dvou krajích, v Polabí kolem Poděbrad a ve zvlněném kraji jižních Čech.
Zastoupen ve sbírkách Národní galerie v Praze a v GHMP.
Tomanův slovník str. 478.
Cena 890kč+přepravné s dobírkou 160kč, při platbě předem přepravné 90kč.

Místo prodeje: JáchymovZměněno: před týdnem
ostrovobrazu
Na Seznamu od roku 2016
! Aukční Oldřich Kerhart - Odpočinek, litografie !890

  • + 55