! Aukční Vojtěch Cinybulk - Pegas, dřevoryt !

Cena: 230

Mistrovský dřevoryt od významného grafika Vojtěcha Cinybulka "Pegas", signovaný tužkou.
Celkový rozměr 21x16cm, grafika 12x8cm, adjustováno, rámováno, kryto sklem.
Cinybulk Vojtěch (10.8.1915, Praha - 6.2.1994 Praha)
Profesor na Akademii výtvarných umění v Praze, kreslíř, grafik.
Studoval na Officina Pragensis u profesora J. Švába a na UK v Praze u profesora Salcmana.
Byl spolupracovníkem loutkářské katedry divadelní fakulty AMU v Praze, kde pedagogicky působil v prvých letech vedle Josefa Skupy.
V roce 1938 získal ve Francii 1. cenu za dřevoryt.
Je zastoupen mimo jiné v National Gallery ve Washingtonu v USA, Národní Galerii v Praze, atd.
Slovník Chagall str.269.
Cena 230kč+poštovné s dobírkou 120kč, při platbě předem poštovné 80kč.

Místo prodeje: JáchymovZměněno: před týdnem
Na Seznamu od roku 2016
! Aukční Vojtěch Cinybulk - Pegas, dřevoryt !230

  • + 32