! Aukční Karel Beneš-Socha Jana Husa, litografie !

Cena: 690

Galerijní litografie od významného grafika Karla Beneše " Socha Jana Husa ", číslována 83/200,signovaná tužkou, vročena 1989.
Celkový rozměr 35x26cm, grafika 17x13cm, adjustováno, rámováno, kryto sklem.
Karel Beneš ( 1. 5. 1932, Vlčnov - 28.9.2021 Praha )
Malíř, grafik a ilustrátor.
Studoval na VŠUP v Praze (1950-1955) u prof. Ant. Strnadela, u něhož přijal ještě dva čestné roky (1955-1957).
Věnoval se volné grafice, užité grafice, exlibris a knižní ilustraci.
Pracoval technikami suché jehly, barevné litografie, kamenorytiny a akvarelové kresby.
Uspořádal více než sedmdesát autorských výstav (často vystavuje se svou ženou Danielou Benešovou), zúčastňuje se kolektivních výstav v Evropě i v zámoří a zastoupen je ve sbírkách po celém světě.
Je členem Sdružení českých umělců grafiků Hollar.
Slovník Chagall str.133.
Cena 690kč+přepravné s dobírkou 120kč, při platbě předem poštovné 80kč.

Místo prodeje: JáchymovZměněno: před týdnem
! Aukční Karel Beneš-Socha Jana Husa, litografie !690

  • + 35