! Aukční František Sembdner - Větrníky, olej !

Cena: 2 590

Klasická česká krajinomalba od aukčního malíře Františka Sembdnera - "Větrníky na Ostravsku", olej na kartonu o celkovém rozměru 77x57cm, signováno, rámováno v nádherném původním rámu.
František Sembdner (1910 Dubí u Kladna - 1977 Praha), malíř, grafik a restaurátor. Žák UMPRUM v Praze u prof. Bendy, pak na Akademii výtvarných umění v Praze u prof. Ot.Nejedlého, kde získal v roce 1936 diplom z krajinomalby. Poté pokračoval ve studiu v Paříži ve krajinářské speciálce prof.Martina a v Noirmoutier ve Francii. Ve své tvorbě se věnoval české krajině. Tomanův slovník str.410.
Cena 2590kč+poštovné s dobírkou 240kč, při platbě předem poštovné 190kč, nebo 140kč dle přepravce. Osobní předání v Galerii Ostrov obrazů v Jáchymově, nebo po domluvě v Karlových Varech.

Místo prodeje: JáchymovZměněno: před 5 dny
! Aukční František Sembdner - Větrníky, olej !2 590

  • + 49